Bølgeskvulp: Stage Dolls
Siden starten i 1985 har dette rockebandet fra Trondheim gledet folket, ikke bare i Norge, men i Storbritannia, USA og flere andre land med fengende rockehits.
De har til og med inntatt den største hitlisten av dem alle – Billboardlista i USA med låta «Love Cries».
De har laget slagere som lever sitt eget liv og som synges av fans verden over. Det blir umulig å ramse dem alle opp her.
De har turnert land og strand og utland og lever for å glede sitt publikum. I 2018 ble de innlemmet i Rockheim Hall of Fame for sitt bidrag til rockens historie.
Fredag 22. juli kan du oppleve dem på BØLGESKVULP i teltet på kaikanten utenfor Quality Hotel Maritim – «Twenty Feet Of Norwegian Rock»!
DJ Olden sørger for den rette stemningen før og etter konserten!
Andre aktuelle show, konsert og event
Påskebuffet i Gallionen
Gallionen Restaurant
søndag 2. april 2023 Kl. 13:00
Stor og innholdsrik påskebuffet med helstekt lammelår, indrefilet av okse, fløtegratinerte poteter...
Sjømataften i Gallionen
Gallionen Restaurant
fredag 14. april 2023 Kl. 19:00
Fredag 14. april og lørdag 15. april gjentar vi suksessen med Sjømataften i Gallionen med vår fristende fisk- og skalldyrbuffet.
Ingvard Wilhelmsen
Maritim Hall
mandag 17. april 2023 Kl. 18:30
Med humor, formidlingsevne og glimt i øyet fyller professoren rommet med kloke ord og en god dose sunn fornuft....