Lærling takeover i Brovingen
Vi inviterer deg til en helt spesiell kveld der fremtidens stjerner innen kokkekunst og konditori står i sentrum.
Denne kvelden tar våre dyktige lærlinger over kjøkkenet og restauranten, og har selv utviklet en kreativ meny inspirert av ikoniske filmer. Fra idé til ferdig tallerken har lærlingene hatt ansvar for hele opplevelsen – en unik mulighet til å vise frem håndverket, lidenskapen og det de har lært gjennom læretiden.
Underveis har de fått veiledning av våre erfarne assisterende kjøkkensjefer, Sine Strand og Stine Høgset, som har utfordret dem til å tenke kreativt, jobbe presist og skape nye smaksopplevelser.
Resultatet er en kveld fylt med smaker, kreativitet og stolthet, der gode råvarer møter filmens verden.
Dette kan du forvente
✨ En kreativ flerretters meny
✨ Lærlinger som står for både idé, gjennomføring og presentasjon
✨ Smaksopplevelser laget med ekte håndverk og matglede
Kveldens meny – inspirert av film 🎥
🍤 Argentinske reker, mayo og chips The Substance
🍅 Tomatsuppe The Martian
🍆 Ratatouille Ratatouille
🥟 Ravioli med oksehaleragu The Godfather
🐟 Fiskerett Tabula Rasa
🥩 Entrecôte med béarnaise Raging Bull
🍫 Sjokolademousse Star Wars
🍬 Turkish Delight. The Chronicles of Narnia
Andre aktuelle show, konsert og event
Søndagsbuffet
Gallionen
Vår søndagsbuffet er kjent for sitt store koldtbord med blant annet sjøkreps, blåskjell, laks fra Espevær og mye annet fra sjø og land.
Espen Lind
Maritim Hall
onsdag 18. mars 2026 Kl. 20:00
Espen Lind endelig tilbake! Opplev en unik kveld i Maritim Hall med fullt band, kjente låter og nye perler.
Påskefrokost
Gallionen Restaurant
søndag 29. mars 2026 Kl. 08:00
Påskefrokost i Haugesund 🐣 Nyt stor buffet hos Quality Hotel Maritim 29. mars–6. april kl. 08–11. Perfekt for familie og venner i påsken.




